Aktualności/News * Etruria Polonia FCI * Nasze Psy/Our Dogs * Szczenięta/Puppies * Galeria/Gallery * Linki/Links * Kontakt/Contact

_____________________________________________________________________

 

 

 

 

 

       

 

 

Salon pielęgnacyjny "Mini Dog" został utworzony z myślą o sznaucerach miniaturowych oraz innych małych i średnich pieskach. Mieści się w Woli Mrokowskiej k.Warszawy (11km od Janek). Polecam wysokiej jakości usługi w zakresie strzyżenia, trymowania, kąpieli oraz pielęgnacji psiej sierści, zarówno na potrzeby domowe jak i wystawowe. Psy, wystawy i hodowla są moją pasją odkąd sięgam pamięcią, tak samo jak grooming którym zajmuję się od połowy lat 90-tych. Gwarantuję fachową obsługę, miłą atmosferę, oraz zadowolonego, czyściutkiego i pachnącego Pupilka po zabiegach fryzjersko-kosmetycznych w salonie "Mini Dog" :-)

 

 

tech. wet. Adrianna Buks-Ziółkowska

 

 

 

Salon - GALERIA

 

 

    

 

 

Zakres usług:

 

- Strzyżenie w/g wzorców FCI i na życzenie klienta

- Trymowanie

- Przygotowanie do wystaw w/g wzorców FCI

- Kąpiele

- Kosmetyka uszu i pazurków

- Pielęgnacja oczu

- Wyczesywanie psów silnie liniejących 

- Perfumowanie

 

Informacje:

- W celu rezerwacji wizyty proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy (tel. 602 338 518, ada@sznaucer.com )

- Przyjmuję tylko pieski zdrowe, z aktualną książeczką zdrowia i szczepieniem przeciwko wściekliźnie. 

- Nie przyjmuję psów agresywnych.

- Używam wyłącznie profesjonalnych kosmetyków renomowanych firm.

- W przypadku rezygnacji z kąpieli w salonie, proszę o wykąpanie psa na dzień wcześniej oraz rozczesanie.

- Do zabiegu trymowania proszę nie kąpać pupila.

- W trosce o zdrowie klientów narzędzia są sterylizowane po zabiegach.

- Podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie używam środków uspokajających.

- Wykryte insekty będą zwalczane obligatoryjnie za dodatkową opłatą.

- Systematyczne wizyty u fryzjera skracają czas zabiegów pielęgnacyjnych i sprzyjają poprawie kondycji sierści.

 

     

   

 

TRYMOWANIE I PIELĘGNACJA SZATY SZNAUCERA

 Na podstawie opracowania Adrianny Buks-Ziółkowskiej (Książka pt. "Sznaucery" autorstwa U.Charytonik, wyd. MAKO PRESS)

          Sierść sznaucera składa się z twardego, prostego włosa okrywowego oraz z miękkiego, wełnistego, gęstego podszerstka. Taka struktura szaty doskonale chroni psa przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a regularnie trymowany włos okrywowy ma zdrowy wygląd, intensywną, nasyconą barwę, nie chwyta brudu i wilgoci, a także nie posiada charakterystycznego „psiego” zapachu. Włos na łapach, brodzie, wąsach i brwiach  jest zdecydowanie dłuższy, z tendencją do utraty swojej twardości.

  Trymowanie i strzyżenie:

Trymowanie zwane potocznie skubaniem polega na mechanicznym usuwaniu martwego włosa okrywowego palcami lub specjalnie do tego przeznaczonymi narzędziami, tzw. nożykami trymerskimi oraz wyczesywaniu podszerstka. Pozostający w skórze martwy włos okrywowy, tkwiący w niej niepotrzebnie, staje się brzydki z wyglądu, matowy, bez wyrazistego pigmentu, a także uniemożliwia wzrost młodego, zdrowego włosa. Bardzo ważne jest, aby martwy włos został usunięty w całości z mieszków włosowych nie zaś przecięty.

Poza estetycznym i zdrowym wyglądem włosa odrastającego po trymowaniu, dużą zaletą tego zabiegu jest także to, iż sznaucer nie linieje czyli nie ma problemu - jak to bywa w innych rasach psów - z uciążliwym pozostawianiem włosa na dywanach i ubraniach. W przypadku samego strzyżenia (bez wcześniejszego wyskubania), włos ulega znacznemu zmiękczeniu, zaczyna dominować podszerstek i pies gubi sierść.

Trymowanie i strzyżenie pupila można zlecić doświadczonemu specjaliście bądź zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i nauczyć wykonywania tego zabiegu we własnym zakresie. Nie jest to trudne, jednak wymaga pewnej wprawy i jest dość pracochłonne.

Do trymowania i strzyżenia potrzebne są:

-         nożyki trymerskie dobrych sprawdzonych firm (np. Hauptner, Mars) do włosa okrywowego i podszerstka;

-          nożyczki fryzjerskie;

-         degażówki;

-         maszynka ręczna lub elektryczna przeznaczona do strzyżenia psów (np. Hauptner, Oster, Aesculap);

-         metalowy grzebień o dwóch rozstawach zębów ;

-         stabilny stół z antypoślizgowym blatem

      Noże trymerskie mają różne kształty i rozstawy zębów, ich przeznaczenie też może być dwojakie – innych nożyków używamy do usuwania podszerstka, a innych do włosa okrywowego (choć istnieją też wersje uniwersalne do obydwu rodzajów włosa). Wszystkie z nich nie powinny być zbyt ostre, aby zbierały włos w całości, nie przecinając go. Część nożyków dobrych firm występuje także w wersji dla osób leworęcznych – warto o tym pamiętać i przed zakupem zapytać sprzedawcę o tego typu opcję.

Włos przeznaczony do trymowania musi być odpowiednio odrośnięty – po lekkim pociągnięciu kciukiem i palcem wskazującym powinien wychodzić łatwo, co oznacza, że jest już „dojrzały” i zabieg nie sprawi zwierzęciu bólu. Pierwsze trymowanie przeprowadza się już u trzymiesięcznego szczenięcia, miesiąc wcześniej można zacząć przyzwyczajać pieska do delikatnego „przeskubywania”. Trymowanie dorosłego sznaucera na ogół przeprowadza się minimum 3 razy do roku, a u psów wystawowych częściej, bądź skubie się martwy włos na bieżąco ... 

c.d. w książce pt. "Sznaucery" :-)

****

  1. Włosy naturalnej długości, wyrównywane jedynie nożyczkami
  2. Włos trymowany na 8-12 tygodni przed wystawą
  3. Włos strzyżony na 1-2 tygodnie przed wystawą

 ****

  Copyright © 2005 A.Buks-Ziółkowska, Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Kontakt:

tech. wet. Adrianna Buks-Ziółkowska

Wola Mrokowska k/W-wy (11km od Janek)

tel: 0602 338 518

e-mail:

 

Aktualności/News * Etruria Polonia FCI * Nasze Psy/Our Dogs * Szczenięta/Puppies * Galeria/Gallery * Linki/Links * Kontakt/Contact

Strona Główna/Home