Aktualności/News * Etruria Polonia FCI * Nasze Psy/Our Dogs * Szczenięta/Puppies * Galeria/Gallery * Linki/Links * Kontakt/Contact

_____________________________________________________________________

 

 

 

Hodowla "Etruria Polonia FCI" jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (1997-2017 oddział Warszawa, od 2017 roku oddział Piaseczno) - jedynej organizacji w Polsce będącej członkiem FCI (Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna z siedzibą w Brukseli). Wszystkie urodzone u nas szczenięta posiadają metryki ZKwP, a tym samym prawo do uznawanego na całym świecie rodowodu FCI dającego gwarancję czystości rasy.

      

***

"ETRURIA POLONIA (FCI)" jest małą, domową hodowlą założoną w 1997 roku, zaś zwierzęta (w szczególności psy i konie) są moją wielką pasją od zawsze. W hodowli posiadamy kilka ras psów - są to Chihuahua (najmniejsza rasa świata), Cavalier King Charles Spaniel, Pinczer Miniaturowy, Golden Retriever i Bullamstiff. Wcześniej przez 15 lat w naszym domu królowały Sznaucery Miniaturowe Pieprz i Sól oraz Akita Amerykańska. Mieszkamy na obrzeżach W-wy, kilkanaście km od Janek, gdzie panują świetne warunki dla ludzi i zwierząt, dzięki czemu psy mogą korzystać z przestrzeni buszując po pobliskich łąkach i lasach.  

Nazwa mojej hodowli pochodzi od imienia niezwykłej, zjawiskowej klaczy czystej krwi arabskiej z Janowa Podlaskiego. Przepiękna, wielce zasłużona i utytułowana Etruria była m.in. Championką Polski, Europy i Świata ... Odeszła 11 czerwca 2006 w wieku 31 lat, będąc najstarszym koniem arabskim w Polsce. Więcej na Jej temat można przeczytać na stronie SK Janów Podlaski: http://www.janow.arabians.pl/pl/historia/araby/k-etruria.php?twk. Urodzone u nas szczenięta często otrzymują imiona pięknych i wybitnych koni arabskich. Etruria to również legendarna kraina w starożytnej Italii (obecnie Toskania).

Klacz ETRURIA (Palas - Etna po Faher) w wieku 29 lat. SK Janów Podlaski 2004

Pierwsze szczenięta (minisznaucery) z przydomkiem "Etruria" przyszły na świat 5 stycznia 1998. Od tamtej pory w hodowli urodziło się kilkadziesiąt miotów szczeniąt - głównie Sznaucerków Miniaturowych i Chihuahua oraz trzy mioty Akity Amerykańskiej i dwa mioty Pudla Toy. Maluchy poza Polską mieszkają m.in. w Niemczech, Danii, Belgii, Hiszpanii, USA i na Ukrainie. W styczniu 2002 roku do nazwy "Etruria" został dodany człon "Polonia" i przydomek hodowli wpisano do międzynarodowego rejestru przydomków w FCI (Bruksela).

 

  DOTYCHCZASOWE MIOTY/LITTERS

***

  GROOMING - "MINI DOG"

***

  SĘDZIOWANIE/JUDGING

 

 

 

Psy pochodzące z mojej hodowli posiadają m.in. tytuły:

* Interchampion

* Champion Polski

* Champion Litwy

* Champion Łotwy

* Champion Rosji

* Champion Białorusi

* Champion Rumunii

* Champion Mołdawii

* Champion Węgier

* Młodzieżowy Champion Polski

* Zwycięzca Polski

* Młodzieżowy Zwycięzca Polski

* Zwycięzca Węgier

* Zwycięzca Europy Środkowej i Wschodniej

* Młodzieżowy Zwycięzca Klubu

* Zwycięzca Klubu (PL, BLR)

* Zwycięzca Świata Weteranów

* Najpiękniejszy Sznaucer Wystawy (BIS Klubu)

* Najlepsze Szczenię Wystawy (BIS Puppy)

* Best in Show

* V-ce Best in Show

* Best in Show Junior

* Best in Show Junior II Gr FCI

* V-ce Best in Show Junior

* BOG, NPwR, NSwR, BOB, CACIB, CAC, CWC ...

 

 

        

Wyhodowane u nas psy odniosły wiele sukcesów w kraju i zagranicą, zarówno na wystawach krajowych, międzynarodowych jak i klubowych. Na Wystawie Klubowej "Schnauzer Show-Głogów 2000" "Etruria" otrzymała miano "Najlepszej Hodowli Sznaucerów Miniaturowych 2000" oraz  "II Najlepszej Grupy Hodowlanej", a nasze psy zajęły czołowe lokaty w swoich klasach. Był to nasz debiut w konkurencjach hodowlanych na "klubówkach". 

Klubowa Wystawa "Schnauzer Show" Głogów 2000.  "Etruria" - Najlepsza Hodowla Sznaucerów Miniaturowych (Vice-BIS)  - od lewej: M.Jamiołkowska i Furora, A.Buks-Ziółkowska i Emigracja, A.Stobiecka i Emirat. Sędzia kynologiczny p. Ulf Brathen (DK)

***

Wystawa Klubowa "Schnauzer Show - Sopot 2001" to kolejne sukcesy hodowli : "Etruria" nie tylko obroniła tytuł sprzed roku ale została także wybrana spośród wielu hodowli wszystkich kolorów i wielkości sznaucerów "Najlepszą Hodowlą Sznaucerów 2001" !!! Ponadto pies urodzony u nas - EMIRAT Etruria - zdobywając Zwycięstwo Klubu, BOB i wygrywając na tej wystawie Best in Show uzyskał tytuł "Najpiękniejszego Sznaucera Wystawy Klubowej" !!!  

Klubowa Wystawa "Schnauzer Show" Sopot 2001.  "Etruria"- Najlepsza Grupa Hodowlana (BIS). od lewej: A.Buks-Ziółkowska i Emigracja, M.Jamiołkowska i Furora, A.Bubek i Emilan,  A.Stobiecka i Emirat.

***

Kolejna Wystawa Klubowa odbyła się w roku 2002 w Nowym Dworze Mazowieckim gdzie "Etruria" po raz trzeci obroniła tytuł "Najlepszej Hodowli Sznaucerów Miniaturowych P&S".

Klubowa Wystawa "Schnauzer Show" Nowy Dwór Mazowiecki 2002. "Etruria Polonia FCI" - Sznaucer Miniaturowy P&S -Najlepsza Grupa Hodowlana. Od lewej: A.Bubek i Emilan, M.Jamiołkowska i Furora, A.Buks-Ziółkowska i Emigracja, O.Kmiecik i Partner, J.Ostropolska i Parys.

***

Podczas Wystawy Klubowej zorganizowanej w Łodzi w 2004 roku hodowla "Etruria" zdobyła drugą lokatę w konkurencji na "Najlepszą Hodowlę Sznaucerów Miniaturowych P&S". W czasie tej wystawy psy z mojej hodowli przyczyniły się też do zwycięstwa swojego ojca (Blythewood RANGER) w konkurencji "Najlepszy Reproduktor".

Klubowa Wystawa Sznaucerów Łódź 2004. II Grupa Hodowlana - "Etruria Polonia FCI".  Od lewej: M.Jamiołkowska i Furora, J.Ostropolska i Parys A.Buks-Ziółkowska i Bystry Borys, U.Jamiołkowska i Wizytówka. 

***

            

Wszystkim właścicielom psów z mojej hodowli serdecznie dziękuję za ich wystawianie i za to, że stworzyli im cudowne, kochające domy :-) Życzę im także kolejnych sukcesów, Championatów, a przede wszystkim wiele radości, pociechy i satysfakcji z posiadania wspaniałych zwierzaków !!!

 

 

               

 

tech. wet. Adrianna Buks-Ziółkowska

Wola Mrokowska k/W-wy

POLAND

0602 338 518

FACEBOOK

e-mail:

 

Aktualności/News * Etruria Polonia FCI * Nasze Psy/Our Dogs * Szczenięta/Puppies * Galeria/Gallery * Linki/Links * Kontakt/Contact

Strona Główna/Home 

 ETRURIA Art

 

FACEBOOK